سوالات متداول

سوالات عمومی

1– منظور از سیستم جامع و آکادمیک چیست؟
سیستم جامع آموزش زبان سیستمی است که بجای تأکید بر تنها یک بعد زبان، مثلاً مکالمه، بر تمامی مهارت های زبانی تأکید می کند، و در کنار مکالمه، زبان آموز را در زمینه خواندن، درک مطلب، نوشتن، دایره لغات، و گرامر نیز تقویت می کند.
سیستم آکادمیک به معنای سیستمی آموزشی است که بر اساس اصول علمی آموزش طراحی شده و علاوه بر تقویت مهارت های عمومی و روزمره زبان، زبان آموزان را برای استفاده تحصیلی و حرفه ای زبان در محیط های آکادمیک، کاری، و رسمی نیز آموزش می دهد.
2– طول ترم های ماهان ایرسا چه مدت است، و کلاس ها به چه صورت برگزار می شوند؟
هر دوره زبان ترمیک ماهان ایرسا 19 جلسه 90 دقیقه ایست که به صورت سه جلسه در هفته در روز های زوج یا فرد تشکیل شده و حدود 6 هفته طول می کشد.
کلاس های ترمیک عادی در 4 سانس 16-14:30، 17:30-16، 19:15-17:45، 21-17:30 برگزار می شوند.
مؤسسه هر صبح روز های هفته جهت پاسخگویی، مشاوره، تعیین سطح، برگزاری دوره های سفارشی، دوره های سازمانها، دوره های فشرده و پایان هفته، و کلاسهای خصوصی باز می باشد.
3– ماهان ایرسا از چه سنینی زبان آموز می پذیرد؟
ماهان ایرسا مرکزآموزشی بزرگسالان (بالای 15 سال) می باشد. اکثریت زبان آموزان ما در بازه سنی 20 تا 30 سال و دانشجوی مقاطع مختلف دانشگاهی می باشند.
4– چه نوع دوره هایی در ماهان ایرسا برگزار می شود؟
• دوره های ترمیک انگلیسی و فرانسه و به زودی، آلمانی و اسپانیایی
• دوره های تافل و آیلتس
• کلاس های خصوصی و نیمه خصوصی
• دوره های سفارشی ادارات، شرکت ها و سازمان ها
• دوره های مکالمه موضوعی پیشرفته
• دوره های زبان تخصصی حرفه ای و دانشگاهی
• دوره های صبحگاهی ویژه بانوان
5– تعیین سطح و ثبت نام به چه صورت و در چه زمانی انجام می شود؟
متقاضیان میتوانند در ساعات کاری مؤسسه مراجعه، و پس از مشاوره آموزشی با کارشناسان مرکز، از طریق مصاحبه شفاهی تعیین سطح شده، و نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. هزینه تعیین سطح 10،000 تومان می باشد.
6- آیا تخفیف خاصی به سازمان ها تعلق می گیرد؟
ماهان ایرسا طرف قرارداد تعدادی از سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی بوده، و از طریق طراحی دوره های سفارشی و یا تخفیف شهریه دوره های ترمیک با آنان همکاری می کند. تخفیف همکاری سازمانی، بسته به میزان همکاری و تعداد زبان آموزان معرفی شده، تا 20 درصد می باشد، و تخفیفات ویژه ای نیز به همسر و فرزندان زبان آموزان سازمانی تعلق می گیرد.

سوالات انگلیسی

1– دوره کامل زبان انگلیسی چقدر طول می کشد؟
طول دوره آموزشی ترمیک زبان انگلیسی 26 ترم میباشد:
• 1 ترم مبتدی
• 17 ترم عمومی
• 8 ترم پیشرفته
در مجموع، آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته بین سه و نیم تا چهار سال به طول می انجامد.
2– چه کتابی در ماهان ایرسا تدریس می شود؟
در دوره زبان عمومی ماهان ایرسا English Result (انتشارات دانشگاه آکسفورد 2007) و در دوره های پیشرفته، FCE Result و CAE Result (انتشارات دانشگاه آکسفورد 2011) تدریس می شود.
3- تأکید سیستم آموزشی ماهان ایرسا بر چه مهارت هایی است؟
سیستم آموزشی ماهان ایرسا سیستمی جامع است. تأکید اصلی ما بر مکالمه و ارتباط است اما همگی مهارت های زبان انگلیسی بصورت آکادمیک آموزش داده می شوند.
لهجه کتاب های تدریس شده انگلیسی و اکثریت مدرسان به لهجه آمریکایی صحبت می کنند. لذا زبان آموزان بصورت همزمان با هر دو لهجه آشنا، و برای هر دو امتحان IELTS و TOEFL آماده می شوند.
4– آیا برای مدارک بین المللی نیز دوره ای دارید؟
دوره های نیمه خصوصی IELTS و TOEFL بصورت دوره ای توسط بهترین اساتید کرمان در ماهان ایرسا برگزار می شوند. علاوه بر این، دوره های خصوصی نیز با هماهنگی مؤسسه در محل مؤسسه برگزار می شود.
5– زمان مناسب برای شرکت در دوره های آیلتس و تافل چه زمانیست؟
دوره های IELTS و TOEFL دوره هایی مهارتی هستند، نه زبان انگلیسی، و هدف آنها آشنایی زبان آموز با نوع سؤالات و مهارت های لازم برای موفقیت در این امتحانات است. لذا، زبان آموز زمانی میتواند به نحو احسن از این کلاس ها بهره ببرد که سطح زبان پیشرفته داشته باشد.
با تزریق چند جلسه پیش آیلتس و پیش تافل به دوره های فوق، ماهان ایرسا امکان شرکت زبان آموزانی با سطوح اندکی پایین تر را نیز فراهم کرده است.
توجه داشته باشید که داشتن این مدارک بدون آنکه استفاده مشخص، آکادمیک و حرفه ای برای آنها داشته باشید به تنهایی ارزش خاصی نداشته، آمادگی و شرکت در امتحان آنها وقت، هزینه و انرژی زیادی می طلبد. از آنجایی که مدت اعتبار آن ها محدود (2 سال) است، در برنامه ریزی و زمان بندی خود دقت کنید. کارشناسان ما آماده دادن مشاوره رایگان به شما می باشند.

سوالات فرانسه

1– چرا زبان فرانسه بیاموزیم؟
زبان فرانسه دومین زبان پرطرفدار جهان (بعد از انگلیسی) می‌باشد که بیش از 200 میلیون نفر از 5 قاره‌ جهان به آن صحبت می‌کنند. تسلط بر این زبان در کنار زبان انگلیسی، امتیاز ویژه‌ای برای شما در هنگام جستجو برای حرفه مورد علاقه‌تان و همچنین برای جایگاه اجتماعی‌تان می‌باشد. یادگیری این زبان زمینه‌ای برای یافتن شغل و اقامت در کشورهای خارجی از جمله فرانسه، کانادا، سویس، بلژیک و …. است. بایستی بدانید که این زبان را تحت عنوان زبان فرهنگ و ادب (la langue de la culture) در سراسر جهان می‌شناسند. این زبان راه ارتباطیست به دنیای وسیع هنرهای بصری، معماری و مد. با یادگیری این زبان شما می‌توانید آثار ناب ادبی کشور فرانسه را به زبان اصلی مطالعه کنید (آثاری از مولیر، لامارتین، ویکتور هوگو، ژان ژاک روسو، ژان پول سارتر، آلبر کامو و …). اگر اهل گردش به نقاط مختلف جهان باشید، یادگیری این زبان این امکان را برای شما فراهم می‌کند که بتوانید به راحتی در پر بازدیدترین کشورهای جهان (از جمله فرانسه با بیش از 70 میلیون گردش‌گر در سال) سیاحت کنید. شما می‌توانید از بورس‌های گوناگون دولت فرانسه جهت ادامه تحصیلات خود در رشته‌های علوم انسانی، تجاری و مهندسی در بهترین دانشگاه‌های اروپا، بهره‌مند شوید. جالب است بدانید که این زبان، سومین زبان اینترنت هم می‌باشد.
2- دوره کامل زبان فرانسه چقدر طول می کشد؟
دوره کامل یادگیری زبان فرانسه معمولاً بین سه تا چهار سال (به نسبت میزان توانایی شخص در یادگیری زبان) زمان می‌برد. زبان‌آموزان معمولاً در طی یک سال و نیم هر کدام از سطوح مقدماتی (Débutant) و متوسط (Intermédiaire) را می‌گذرانند، و گذراندن سطح پیشرفته (Avancé) هم در حدود یک سال زمان می‌برد. این دوره یادگیری در ماهان ‌ایرسا هم برای 4 سال برنامه‌ریزی شده است.
3– متد آموزش زبان فرانسه در ماهان ایرسا چیست؟
انتخاب متد در این مؤسسه قبل از هر چیز بر پایه تجربیات عملی آموزش و ارزیابی بازخورد متدهای گوناگون آموزش زبان فرانسه، می‌باشد. در حال حاضر با توجه به میزان بالای رضایت‌مندی اساتید برجسته زبان فرانسه از متد Mobile در سطح A و متد Noveau Rond-Point در سطح B در مؤسسات برجسته کشوری و بین‌المللی در ایران، ما این متدها را جهت آموزش این زبان ناب جهانی به زبان‌آموزان خود انتخاب کرده‌ایم. این کتابها که از چارچوب و اصول استاندارد روانشناسی و جامع شناسی آموزش زبان بهره‌مند و کتب مورد تأیید و تدریس سفارت فرانسه در تهران میباشند برای اولین بار در سال 2012 به چاپ رسیدند. این متدها که مخصوص جوانان و بزرگسالان میباشند، با استفاده از اسناد ویدئویی و مسائل فرهنگی انگیزه زبان آموزان را بر می انگیزاند.

Layer 1
آدرس سایت موسسه به mahanasa.com تغییر کرد لطفا از این پس از آدرس جدید استفاده نمایید